OLAPLEX - Salónne ošetrenie

OLAPLEX - Salónne ošetrenie

Čo vlastne Olaplex je?

Olaplex je jedinečná aktívna účinná látka skladajúca sa z molekulárneho reťazca bis-aminopropyl diglykol dimaleátu. Vynález už získal 8 patentov. Olaplex je jediný produkt, ktorý je schopný skutočne natrvalo opraviť poškodené vlasy. Stručne povedané, Olaplex je viacstupňový systém starostlivosti o vlasy, ktorý má schopnosť opraviť poškodené vlasy a posunúť hranice chemického ošetrenia vlasov. Bol vyvinutý špeciálne na použitie v salónoch profesionálov a obsahuje patentované prísady, takže nikde inde nenájdete rovnaké výsledky. Olaplex tiež vyrába produkty následnej starostlivosti pre klientov na domáce použitie, aby si udržali zdravé vlasy aj doma.

Čo je salónne ošetrenie od Olaplexu?

Salónne ošetrenie je najsilnejší rekonštrukčný kúpeľ, ktorý obnovuje a vystavuje nové disulfidové väzby. Ošetrenie No°.1 a No°.2 je určené výhradne na profesionálne použitie v salóne a používať by ho mali len certifikovaní odborníci.
Ponúkať túto službu je výsadou lepších salónov, ktoré vyžadujú pre svoju klientelu len to najlepšie.

Ako Olaplex funguje?

Olaplex funguje na molekulárnej úrovni a rieši poškodenie vlasov, ktoré sa skrýva hlboko v kutikule. Súvisí to s disulfidovými väzbami – to sú drobné molekuly, ktoré udržujú naše vlasové vlákna pohromade v zamýšľanom zdravom tvare. Nanešťastie pre vlasy sú disulfidové väzby až príliš krehké a ľahko poškoditeľné, hlavne pôsobením tepelných vlasových nástrojov, kefovaním, UV žiarením, znečistením ovzdušia a chemickým ošetrením, ako je farbenie, zosvetlenie a trvalá.

Keď sa väzby rozbijú, môžu reagovať s molekulami kyslíka a produkovať kyselinu cysteovú, ktorá bielkovinu vysaje z vlasov. To znamená suché, drsné a matné vlasy, ktoré sa ťažko upravujú a sú príliš slabé na to, aby mohli byť podrobené ďalšiemu chemickému ošetreniu.

Tu prichádza na rad použitie Olaplexu, pretože môže tento proces zastaviť. Olaplex sa spojí s rozbitými disulfidovými väzbami, kým dostanú molekuly kyslíka šancu reagovať s nimi, čím zabránia poškodeniu a strate bielkovín, ku ktorým by za iných okolností došlo. Olaplex pracuje tak, že opravuje a predchádza poškodeniu, obnovuje vlasy do pôvodnej krásy a dodáva im silu potrebnú pre budúce chemické alebo farebné úpravy.


Dezinformácie a fakty o Olaplexe

Existuje veľa napodobenín a falzifikátov tejto starostlivosti, preto pracujeme výhradne s originálmi od oficiálnej distribúcie z Kalifornie (USA).
Olaplex získal 8 patentov a žiadna iná značka nemôže vyrábať produkty tohto zloženia aj keď ich nazýva plex.
Na našom trhu sa predáva množstvo falzifikátov z Číny a Poľska, ktorých konzistencia a zloženie spôsobili poškodenia vlasov alebo vôbec nefungovali.

Veľkým míľnikom je že klienti očakávajú pri použití len domácej starostlivosti N°.0 a N°.3 výsledky. Domáca starostlivosť je udržiavacia starostlivosť medzi salónnym ošetrením, takže je dôležité podstúpiť najskôr salónne ošetrenie. Rovnaký problém nastáva, ak klienti podstúpia len salónne ošetrenie a nepoužívajú domácu starostlivosť.